بانک

وزیر راه و شهرسازی: ۴۰۰ هزار قطعه زمین در شهرها در قالب طرح نهضت ملی مسکن واگذار شد

وزیر راه و شهرسازی میزان تامین زمین برای تولید مسکن را در تاریخ انقلاب بی نظیر دانست و گفت: با حمایت همه دستگاه ها کشور را به کارگاه تولید مسکن تبدیل می‌کنیم‌ و تاکنون ۴۰۰ هزار قطعه زمین در شهرها در نهضت ملی مسکن واگذار شده است.

به گزارش سرزمین مانا به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم واگذاری زمین به ۲۵۰۰ خانواده مشمول طرح جوانی جمعیت، گفت: واگذاری زمین به خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت اتفاق بزرگی است و تاکنون واگذاری زمین در ۱۲ استان انجام شده است و در جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در تمام کشور این واگذاری ها انجام می شود.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه موضوع جوانی جمعیت قانون مصوب مجلس و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور است، گفت: به دلیل اهمیت موضوع با تلاش های فراوان بیش از ۳۲ هزار متقاضی زمین در قالب طرح جوانی جمعیت تحویل مشمولان این طرح از ابتدا تا پایان ماه ربیع الاول دریافت می کنند.

وی ادامه داد: بحران جمعیت مورد اذعان تمامی کارشناسان است و به همین جهت تلاش کردیم تا این امر مهم به سرانجام برسد.

بذرپاش بیان کرد: تا پایان سال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در روستاها در قالب طرح نهضت ملی مسکن واگذار می شود و در برنامه است تا سال آینده همین میزان در همکاری با بنیاد مسکن به سرانجام برسد. همچنین موفق شدیم در شهرها ۴۰۰ هزار قطعه زمین به‌شکل تک طبقه و گروه ساخت واگذار کنیم.
وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: توسعه محدوده های شهری سیاست وزارت راه وشهرسازی است و با این کار در تلاش هستیم قیمت صعودی زمین را کاهش دهیم.

وی افزود: تاکنون ۵۰ هزار هکتار زمین در حوزه نهضت ملی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی تامین شد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: آماده سازی هر قطعه زمین حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد که وزارت راه وشهرسازی در این خصوص اقدام کرده است.
وی این میزان تامین زمین برای تولید مسکن را در تاریخ انقلاب بی نظیر است و گفت: با حمایت همه دستگاه ها کشور را به کارگاه تولید مسکن تبدیل می کنیم.
بذرپاش با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد در حال ساخت است گفت: در گذشته اعتقادی به مسکن سازی وجود نداشت و به همین جهت عقب ماندگی در تولید مسکن وجود داشت که در دولت سیزدهم تلاش کردیم مسکن فعال سازی شود.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم میراث دار ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده بود که در این دولت ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.