اقتصادی خبر ویژه

مشترکان پرمصرف برق محدود می شوند/۴۰ درصد مشترکان پاداش گرفتند

سخنگوی صنعت برق گفت: حدود ۴۰ درصد مشترکان مشمول پاداش خوش مصرفی شده اند و برای مقابله با مشترکان بدمصرف که بیش از دو برابر الگو مصرف دارند، بعد از تذکر محدودیت در مصرف را اعمال می کنیم.

به گزارش سرزمین مانا، مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه پیش بینی تقاضای ۶۸ هزار مگاوات برای این روزها شده است، اظهار کرد: در اواسط هفته میزان تقاضای برق به حدود ۶۸ هزار مگاوات نیز می رسد و این در حالی بوده که عدد در سال گذشته ۶۶ هزار و ۵۰۰ مگاوات بوده است.

وی با بیان اینکه میزان مدیریت مصرف در بخش های مختلف حاکی از این است که مردم همکاری خیلی خوبی در بخش های مختلف با صنعت برق دارند، تاکید کرد: ۳۵ تا ۴۰ درصد از مشترکان خانگی مشمول پاداش مدیریت مصرف شدند، قطعا در مناطق گرمسیر نظیر خوزستان هرمزگان، بوشهر و بخشی از سیستان و بلوچستان پتانسیل های بیشتری برای کاهش مصرف وجود دارد چون با خاموش کردن یک کولر می توانند مشمول پاداش بیشتری شوند.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه پتانسیل های مدیریت مصرف در بخش های گرمسیر کشور بیشتر است، گفت: دو قبض از استان خوزستان و بوشهر توسط وزیر رونمایی شد، یکی ۵۲۰ هزار تومان و دیگری ۴۲۰ هزار تومان پاداش خوش مصرفی دریافت کردند. با حدود ۳۰ درصد کاهش مصرف توانستند این رقم را پاداش بگیرند و مبلغی نیز بستانکار شدند که در دوره های بعدی از قبض آن ها کم می شود.

رجبی مشهدی با اشاره به مشترکان پرمصرف، گفت: کسانی که بی مهابا و به صورت ۲۴ ساعته از وسایل سرمایشی استفاده می کنند حتما مصرف برق بیش از الگو دارند و تعرفه آن ها به صورت پلکانی و غیر یارانه ای خواهد بود و قبوض سنگینی را دریافت می کنند.

وی افزود: مشترکان می توانند در ساعاتی که خیلی گرم است تنها از کولر استفاده کرد و در ساعاتی که هوا قابل تحمل شد کولرها را کمتر و یا خاموش کنند و کاهش مصرف قابل توجهی داشته باشند و از پاداش بهره مند شوند.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه اگر مشترکان پر مصرف رعایت کنند، مشمول پاداش و کاهش صورت حساب می شوند و اگر رعایت نکنند با تعرفه های پلکانی باید قبوض سنگینی را پرداخت کنند و برای کسانی که بیش از دو برابر الگو مصرف دارند، در نوبت هایی تذکر و حتما مجبور خواهیم شد در جهت مصرف برق محدودیت اعمال کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.