اجتماعی

باقرزاده مطرح کرد؛ مساجد و پایگاه‌های هلال احمر میزبان دانش آموزان در تابستان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: هشت هزار رشته پایگاه در کانون‌های پرورشی فرهنگی مساجد فعال خواهند بود.

به گزارش سرزمین مانا به نقل از مهر، وزارت آموزش و پرورش برای تابستان امسال نزدیک به ۳۰ هزار پایگاه تابستانی را برای اوقات فراغت دانش آموزان به صف کرده است و دانش آموزان می‌توانند تا پانزدهم تیرماه با مراجعه به سایت https://my.medu.ir و ورود از درگاه دولت، در بخش نورینو در پایگاه‌های تابستانی ثبت نام کنند.

اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در خصوص این پایگاه‌های تابستانی گفته بود: از حدود ۳۰ هزار پایگاه تابستانی، حدود ۱۰ هزار رشته پایگاه در کانون‌های فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش فعال خواهند بود.

وی با بیان اینکه ۷۱ هزار دارالقرآن هم در تابستان به کمک آموزش و پرورش آمده و فعال هستند، گفت: ۴۰ هزار رشته پایگاه در سازمان دانش آموزی، ۱۰ هزار رشته پایگاه در سالن‌های ورزشی و ۸ هزار و ۵۰۰ رشته پایگاه در پژوهش سراهای دانش آموزی آماده میزبانی از دانش آموزان هستند.

باقرزاده به مشارکت مساجد در ایجاد اوقات فراغتی جذاب برای دانش آموزان هم اشاره کرد و گفت: ۸ هزار رشته پایگاه در کانون‌های پرورشی فرهنگی مساجد فعال خواهند بود. ۲۷۰۰ پایگاه مشاوره فعال در استان‌ها هستند که ۵۰۰ مرکز مشاوره پایگاه تابستانی مهارت آموزی خواهند بود که مهارت آموزی خواهند داشت و اداره آنها با کمیته امداد خواهد بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: ۳۶۶ پایگاه بسیج و ۲۴۹ پایگاه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، ۲۲۰ پایگاه پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ۱۹۲ اردوگاه دانش آموزی، ۱۰۳ مدرسه غیردولتی و ۲۹ پایگاه هلال احمر هم برای میزبانی از دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.