اجتماعی

سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی هرمزگان حدود سه برابر افزایش یافت

به گزارش سرزمین مانا به نقل از  ایرنا – مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: متوسط سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی در استان تا قبل از دولت سیزدهم، ۳۷ صدم مترمربع بود که اکنون تا حدود سه برابر رشد داشته است.

محمد قویدل روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سرانه فضاهای ورزشی دانش‌آموزی در هرمزگان نزدیک به ۳۵ سال، حدود ۳۷ صدم مترمربع بود که در حدود یکسال و نیم این رقم یک دهم اضافه شده که حدود ۳۰ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه استان هرمزگان جزو استان‌های مرزی و در معرض آسیب‌های اجتماعی هستیم، بنابراین رسیدن به این برای استان اتفاق بزرگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار کرد: از آنجایی که هرمزگان جزو استان‌های گرمسیری بوده، نیاز به توسعه فضاهای ورزشی به‌ویژه فضاهای سرپوشیده از جمله برای دختران، احساس می‌شد که در قالب طرح «شهید سلیمانی» اعتبارات خوبی را در این خصوص جذب و اقدام به احداث این‌گونه فضاها کردیم.

قویدل ادامه داد: هشت سالن ورزشی سرپوشید، ۵۰ زمین چمن مصنوعی درون مدرسه‌ای و همچنین ۳۵ زمین بازی‌های ساحلی در قالب طرح شهید سلیمانی درحال تکمیل است که سعی داریم در سفر رییس جمهور این فضاها را افتتاح کنیم.

قویدل گفت: اگر بتوانیم در کنار بُعد آموزش، در حوزه فرهنگی، تربیتی و ورزشی نیز اقدامات قوی در مدارس انجام دهیم، این مساله در آینده استان به لحاظ نیروی انسانی و سلامت نسلی که اکنون در حال فعالیت هستند، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.