اقتصادی

ساخت خانه‌های ۲۵ متری مغایر قانون جهش تولید مسکن و کرامت انسانی است

نماینده مردم تهران در مجلس، گفت:ساخت خانه‌های ۲۵ متری مغایر قانون جهش تولید مسکن بوده و موجب افزایش جمعیت پذیری کلانشهرها می‌شود.
به گزارش سرزمین مانا به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، اقبال شاکری با یادآوری انتشار اخباری مبنی برای برنامه دولت برای ساخت خانه‌های 25 متری، گفت: ساخت خانه‌های کوچک متراژ و 25 متری به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و با قانون جهش تولید مسکن و ضوابط ساخت و ساز مسکن کشورمان درتعارض است.

خانه‌های 25 متری در تهران و کلانشهرها به بهانه کمبود زمین

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه خانه‌ 25 متری برای اسکان موقت و مهمانپذیر مناسب بوده و برای زندگی و اسکان دائمی در شان مردم نیست، عنوان کرد: اگر پیشنهاد برنامه ساخت خانه‌های 25 متری در تهران و کلانشهرها به بهانه کمبود زمین هم ارائه شده موجب افزایش جمعیت پذیری این مناطق می‌شود و تراکم نفر در هکتار را بیشتر کرده که کاملا ممنوع است و به هیچ عنوان نباید انجام شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: معماری ساخت مسکن مطابق با الگوی ایرانی – اسلامی در قانون جهش و تولید مسکن تاکید شده و کاملا مشخص است؛ بنابر این تاکید می‌کنم اگر خانه‌های 25 متری در کلانشهرها ساخته شود، موجب افزایش جمعیت‌پذیری و بروز مشکلات متعددی می‌شود./

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.