فرهنگی

زیبایی نژاد مطرح کرد؛ هیئت‌های نوجوانان در مناطق ۲۲گانه تهران فعال می‌شوند

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران گفت: طرح راه‌اندازی و فعال‌سازی هیأت‌های نوجوانان نسبت به راه اندازی، فعال سازی، شناسایی و تقویت یک هیأت متشکل از نوجوانان در مناطق ۲۲ گانه دنبال می شود.

به گزارش سرزمین مانا به نقل از مهر، مصطفی زیبایی نژاد مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران از ویژه برنامه‌های این اداره کل به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم خبر داد و گفت: شهرداری تهران ویژه برنامه‌های فرهنگی، آئینی و مذهبی ایام عزای حسینی امسال را با موضوع «تبیین و پیاده‌سازی فرهنگ حسینی در سبک زندگی شهروندان» و با شعار محوری «در زیر خیمه‌اش همه یک خانواده‌ایم» برگزار می‌کند.

وی افزود: محوریت اصلی این برنامه‌ها، بهره‌گیری از ظرفیت هیأت‌ها و گروه‌های جهادی مردمی با تاکید بر احیا و حفظ آئین‌ها و رسوم سنتی و مردمی در برگزاری مجلس عزاداری برای امام حسین (ع) است.

زیبایی‌نژاد از توجه ویژه به نوجوانان برای برپایی مجالس عزای حضرت اباعبدالله خبر داد و گفت: رویکرد امسال ما در اداره کل فرهنگی، توسعه هیأت‌های دانش آموزی و نوجوانان است؛ بر این اساس برنامه ویژه امسال محرم در شهرداری تهران، حمایت از فعال‌سازی و راه‌اندازی هیأت‌های نوجوانان است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران افزود: اداره کل فرهنگی شهرداری در برنامه‌های ملی بزرگ و محوری در ماه محرم نظیر همایش روز جهانی حضرت علی اصغر (ع)، همایش روز حضرت رقیه (سه ساله‌های حسینی) و همایش روز حضرت قاسم (احلی من العسل) مشارکت خواهد داشت. هر کدام از این برنامه‌ها به صورت متمرکز، در یکی از مناطق شهر تهران برگزار می‌شود.

زیبایی‌نژاد جزئیات طرح راه‌اندازی و فعال‌سازی هیأت‌های نوجوانان و دانش‌آموزی را تشریح کرد و گفت: در این طرح، هر منطقه نسبت به راه اندازی، فعال سازی، شناسایی و تقویت یک هیأت متشکل از نوجوانان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در مساجد، بسیج، آموزش و پرورش و … اقدام می‌کند.

وی افزود: بدون شک این ظرفیت بزرگ پس از دهه اول محرم و در مناسبت‌های ویژه سال مورد استفاده قرار خواهد گرفت، که مهم‌ترین آن ویژه برنامه‌های اربعینی شهرداری تهران است که با محوریت استفاده از ظرفیت‌های نوجوانان انجام خواهد شد.

او درباره ویژه برنامه «محرم شهر» گفت: در دهه دوم و سوم ماه، محرم، ویژه برنامه «محرم شهر» برنامه‌ریزی شده است که به زودی جزئیات آن در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

زیبایی نژاد با اشاره به ساخت، حمایت و مشارکت اداره کل فرهنگی شهرداری تهران در آثار هنری و رسانه‌ای گفت: ویژه برنامه تلویزیونی «ازسرگذشت» که با اجرای علی اکبر قلیچ و تهیه کنندگی محسن نجفی از شب اول محرم به آنتن شبکه نسیم می‌رود، کار مشترک گروه تولید شبکه نسیم و اداره کل فرهنگی شهرداری تهران است. این برنامه گفت‌وگو محور، میزبان چهره‌های مشهور عرصه بازیگری، ادبیات، ورزشی، مداحی و … شده و ناشنیده‌هایی از سرگذشت آنها را با محوریت تأثیر اباعبدالله در مهم‌ترین اتفاقات زندگی شخصی آنان بیان می‌کند.

وی افزود: این برنامه تلویزیونی در ۶۰ قسمت و در دکوری متفاوت تولید شده است و شب‌ها ساعت ۲۱:۳۰ پخش خواهد شد. به یاری خداوند قصد داریم دکور زیبای این برنامه بعد از اتمام مراحل ضبط و در دهه دوم محرم در یکی از اماکن سطح شهر برای بازدید عموم شهروندان نصب شود. این برنامه می‌تواند الگوی مناسبی برای جوانان باشد و حتماً تأثیر معنوی خوبی را در پیش خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.