فناوری

بهره‌برداری از سایت‌های همراه اول در نقاط روستایی گلستان با دستور رییس‌جمهور

سایت‌های روستایی همراه اول در راستای تکمیل پروژه اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار وزارت ارتباطات، با اعلام رییس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سرزمین مانا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سایت های ارتباط روستایی همراه اول در جریان سفر استانی سید ابراهیم رییسی رییس جمهور به استان گلستان، صبح امروز جمعه یکم دیماه ۱۴۰۲ با دستور مقام اول اجرایی کشور از محل کارخانه نوآوری گرگان به بهره برداری رسید.

در آیین افتتاح پروژه بزرگ فیبرنوری استان گلستان و همچنین پروژه های ارتباط روستایی این استان که عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران ارشد این وزارتخانه و مدیران ارشد استانی نیز حضور داشتند، دو سایت ارتباط روستایی همراه اول با هدف تکمیل اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان گلستان به اینترنت پرسرعت نسل های جدید ارتباطی، با دستور رییس جمهور به بهره برداری رسید.

* دسترسی به اینترنت پرسرعت یک ضرورت است
سید ابراهیم رئیسی بهره مندی روستاها به اینترنت پرسرعت را گامی در راستای عدالت اقتصادی، اجتماعی و عدالت در توزیع فرصت ها و ظرفیت ها دانست و اظهار کرد: امروز دسترسی به اینترنت پرسرعت یک ضرورت است و خوشحالم که از اینجا اعلام کنم امروز این زیرساخت برای اینترنت پرسرعت در همه استان گلستان قابل بهره برداری است و امیدوارم دیگر استان ها نیز هر چه سریع تر از این امکان به طور کامل بهره مند شوند.

* 99.2 درصد روستاهای گلستان به اینترنت پرسرعت متصل شدند

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این مراسم با اشاره به آخرین وضعیت توسعه ارتباطات روستایی استان گلستان، اذعان کرد: در کل کشور 94 درصد روستاها و در استان گلستان ۹۹.۲ درصد روستاها به شبکه متصل شده اند و هفت روستای باقیمانده این استان تا دهه فجر و قریب به 1800 روستای باقی مانده در کل کشور تا پایان سال به شبکه ارتباطی سراسری متصل می شوند.

گفتنی است، همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران ضمن در اختیار داشتن بیشترین میزان پوشش ارتباطات روستایی در کشور (حدود 45 هزار روستا به زعم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی)، در تلاش است مطابق تکالیف محوله، برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پوشش کامل و اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت پرسرعت (از محل طرح خدمات عمومی اجباری روستایی) را به سرانجام رساند.

در همین راستا امروز نیز به شکل نمادین سایت های ارتباطی همراه اول در روستاهای «فارسیان» و «محمدآباد پایین» از توابع شهرستان های «آزاد شهر» و «آق قلا» استان گلستان به بهره برداری رسید تا مجموعا بیش از 725 خانوار با 2441 نفر جمعیت به اینترنت پرسرعت اپراتور اول ارتباطی متصل شوند.

http://mci.ir/-8PXY6A

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.