فناوری

از کجا برای کارمندان خود وام آسان بگیریم؟

برای همه ما پیش می‌آید که بنا به ضرورتی نیاز داریم تا پولی قرض بگیریم و بعدا آن را بازپرداخت کنیم. در این مواقع یکی از گزینه‌های پیش روی ما گرفتن وام است و یکی از جاهایی که می‌تواند برای ما وام تامین کند، بانک. اما از آنجایی که گرفتن وام از بانک‌ها دردسر و پیچیدگی زیادی به همراه دارد، معمولا از تصمیم‌مان منصرف می‌شویم. در بلو، سرویس جدیدی برای کارمندان سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف در نظر گرفته شده است که با استفاده از آن می‌توان حداکثر 100 میلیون تومان وام دریافت کرد.

 

از طریق سرویس وام سازمانی، بلو بر اساس اعتبار کارمندان سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب‌وکارها، بدون نیاز به ضامن، و وثیقه، این وام را تا سقف 100 میلیون تومان می‌پردازد. برای دریافت وام سازمانی بلوبانک سامان، کافی است سازمان‌ها مراحل زیر را طی کنند:

1. حساب حقوقی توسط سازمان که شریک تجاری بلو نامیده می‌شود، باز شود
2. چک ضمانت توسط سازمان به بلو ارائه شود
3. حقوق ماهانه کارمندان به حساب بلوی کارمندان واریز شود
4. گواهی کسر از حقوق کارمندان ارائه شود

پس از طی این مراحل توسط سازمان و ارسال درخواست به بلو، گزینه وام برای کارمندان فعال می‌شود و کارمندان با مراجعه به اپلیکیشن بلو، می‌توانند گزینه وام را انتخاب و میزان تسهیلاتی که به آن‌ها تعلق می‌گیرد و زمان بازپرداخت را مشاهده کنند. این مراحل شبیه دریافت وام شخصی است و تفاوتی با مراحل قبلی ندارد. اما میزان وام و مدت زمان بازپرداخت وام‌ها نهایتا تا سقف 18 ماه است و امکان تغییر آن وجود ندارد.

چه طور وام سازمانی بگیریم؟
پس از امضای دیجیتال قرارداد وام، مثل روش سرویس وام شخصی، درخواست وام به سامانه سمات بانک مرکزی فرستاده می‌شود و بعد از تأیید این سامانه که معمولا چند دقیقه طول می‌کشد، وام فورا به حساب فرد واریز خواهد شد. روش پیش‌فرض دریافت اقساط هم به این صورت است که خودکار از حساب کارمندان برداشته شود، اما می‌توان این ویژگی را غیر فعال کرد تا به شکل دستی پرداخت اقساط صورت بگیرد.

مبلغ و شرایط بازپرداخت وام سازمانی بلو چه طور است؟
بلو می‌تواند بر اساس اعتبار هر کارمند، 1 تا 100 میلیون تومان وام تخصیص دهد که بازپرداخت این وام هم باید بین ۶ تا 18 ماه انجام شود. وام سازمانی بلو با نرخ سود 23 درصد و کارمزد حداکثر ۵ درصد پرداخت می‌شود.

آیا خودم می‌توانم وام سازمانی بگیرم؟
وام سازمانی باید توسط سازمان یا شرکتی که در آن کار می‌کنید، برای شما فعال شود و نمی‌توانید شخصا آن را فعال کنید. میزان مبلغ وام شخصی نهایتا 10 میلیون تومان است و در صورت استفاده مکرر و خوش‌حسابی به ۴۰ میلیون تومان می‌رسد؛ مبلغ وام سازمانی حداکثر 100 میلیون تومان است و شرکتی که در آن کار می‌کنید میزان آن را مشخص می‌کند.

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.