فناوری

آشنایی با سرویس SmartThings Find و ابزارSmart Tag سامسونگ در کهکشان سامسونگ چیزی گم نمی‌شود

از دست دادن تلفن‌همراه برای همه اتفاقی هراس‌انگیز است؛ زیرا نه تنها ما را متوجه ضررهای مالی می‌کند، بلکه در معرض خسارت‌هایی نظیر از دست دادن اطلاعات ارزشمند و خصوصی نیز قرار می‌گیریم. آن لحظه که با وحشت به جیب‌‌مان دست می‌بریم یا کیفمان را می‌گردیم و متوجه جای خالی دستگاه خود می‌شویم، می‌تواند تا روزها ما را متاثر کند.
گاهی نیز پیش می‌آید زمان کوتاهی از تلفن‌همراه خود غافل می‌شویم و سپس فراموش می‌کنیم آن را کجا رها کرده‌ایم و در نهایت خود را در حال تکاپو میان وسایل اطرافمان می‌یابیم. در یک نظرسنجی انجام‌شده توسط موسسه BDG از نسل Z در آمریکا، 14% از آن‌ها مکان گوشی خود را هر روز فراموش می‌کنند. بعضی از این اشخاص حتی در پاسخ‌های خود مدعی شده‌اند گاهی تلفن‌ همراه خود را درون یخچال یا فریزر نیز جا گذاشته‌اند. حتی در میان آن‌ها فردی اظهار داشته که گوشی خود را در باغچه خانه خود رها کرده و پس از چندروز جست‌وجو، آن را میان بوته‌های گوجه‌فرنگی یافته است.
سامسونگ برای این مواقع قابلیتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند مسیر یافتن گوشی را راحت و آسان‌تر کند. سرویس SmartThings Find سامسونگ، ضامن امنیت و محافظ اطلاعات شما در برابر سرقت یا گم‌شدن است و از طریق آن می‌توانید موقعیت دستگاه خود را جستجو کنید، اطلاعات آن را حذف و عملکرد‌هایی از این دست داشته باشید. سامسونگ به تازگی سرویس Find My Mobile خود را در پلتفرمSmartThings ادغام کرد تا یک اکوسیستم یکپارچه و جامع در اختیار کاربران قرار بگیرد. در ادامه با سرویس SmartThings Find بیشتر آشنا خوهیم شد.

 

سرویس SmartThings Find؛ همه‌جا، همیشه!
اگر گوشی هوشمند شما عضوی از مجموعه گلکسی‌های سامسونگ باشد پس حتما از حساب کاربری سامسونگ (Samsung account) نیز برخوردار هستید و این یعنی گلکسی‌های شما دیگر گم نمی‌شود و یا اگر ناچارا به سرقت رفت، می‌توانید اقداماتی از راه دور برای محافظت از داده‌های خود و حفظ امنیت خود انجام دهید.
راه اندازی SmartThings Find ساده است. کافیست وارد تنظیمات گوشی خود شوید و سپس حساب سامسونگ خود را در آن فعال کنید و در نهایت سرویس موقعیت (Location) را در دستگاه‌های خود فعال کنید؛ یا ساده‌تر اینکه از طریق اپلیکیشن آن در گوشی خود مراحل بالا را طی کنید.
انجام این مراحل گام ورود شما به دنیای امن و مطمئن سامسونگ است. اکنون امکاناتی در اختیار دارید که در زیر به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.
• مکان‌یابی تلفن‌همراه
برای تعیین مکان دستگاه تلفن همراه خود، وارد SmartThings Find شوید و روی Locate my mobile کلیک کنید. سپس در قسمت شرایط و ضوابط، روی کادر تأیید کلیک کنید و سپس روی گزینه موافقم کلیک کنید. سرویس SmartThings Find سعی خواهد کرد مکان دستگاه شما را پیدا کند. هنگامی که موقعیت دستگاه شما مشخص شد، مکان تقریبی آن با یک نشانگر روی نقشه نشان داده می‌شود. همچنین اگر ارسال آخرین مکان (Send last location) را در تنظیمات فعال کرده باشید، آخرین مکان شناخته‌ شده قبل از خاموش شدن به سرور ارسال می‌شود و به شما کمک می‌کند موقعیت مکانی آن را ردیابی کنید.

• پخش صدای زنگ
اگر موفق به یافتن دستگاه خود نشدید، درون منوی SmartThings Find از گزینه Ring My Device برای زنگ زدن دستگاه استفاده کنید. دستگاه حتی اگر روی بی‌صدا (Mute) یا لرزش (Vibration) تنظیم شده باشد، دستگاه آهنگ زنگ را به مدت 1 دقیقه با حداکثر توان به صدا در می‌آورد و همزمان یک اعلان روی صفحه گوشی هوشمند نیز ظاهر می‌شود.

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.