فناوری

معرفی منوی شارژ حساب در اپلیکیشن بلوبانک سامان کارت به کارت نه! شارژ کنید

انتقال وجه بین حساب‌های بانکی از آن دست فعالیت‌هایی محسوب می‌شود که نیازمند تمرکز و زمان کافی است؛ اما به دلیل مشغله‌ها و تعداد زیاد فعالیت‌های روزمره، گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که حساب‌مان را شارژ کنیم. حتی در برخی موارد این موضوع می‌تواند باعث ایجاد هزینه‌های مالی شود، به طور مثال زمانی که از بانک وام‌ گرفته‌ایم و موعد قسط‌ها فرا می‌رسد، اگر موجودی حساب‌مان کافی نباشد، مبلغ جریمه‌ هم به قسط اضافه می‌شود.
علاوه بر این، فرآیند انتقال وجه بین حساب‌های مختلف بانکی نیز به دلیل استفاده از اپلیکیشن‌ها و درگاه‌های پرداخت متنوع می‌تواند موجب سردرگمی شود و در نهایت نظم برنامه‌ریزی مالی ما را بهم بریزد و از انضباط خارج کند.
به عنوان مثال، شاید تا به حال تجربه کرده باشید که در هنگام پرداخت خرید، روی رسید عبارت «عدم موجودی کافی» نمایش داده شود. در چنین مواقعی، مجبور می‌شویم به سایر کارت‌های بانکی خود مراجعه کنیم و یا در همان لحظه سعی کنیم مبلغی را سریعا به حساب‌مان منتقل کنیم. این موقعیت‌ها علاوه بر ایجاد تنش ذهنی برای ما، می‌تواند منجر به شکایت افراد در صف خرید شود و در نهایت باعث تلف شدن انرژی و زمان شود.
خبر خوب اینکه با اپلیکیشن بلو و از طریق منویی تحت عنوان «شارژ حساب» چنین موقعیت‌‌ها و مشکلاتی به طور کامل حل شده و دیگر تکرار نمی‌شوند. چرا که با این قابلیت می‌توانید مبلغی را به عنوان حداقل موجودی تعیین کنید، تا به محض رسیدن موجودی به این عدد، حساب‌تان به طور خودکار شارژ شود.

منوی شارژ حساب به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به برنامه یا درگاه پرداخت جداگانه‌ای، تنها با اپلیکیشن بلو از حساب‌های بانکی دیگر خود مبلغ دلخواهی برداشت کنید و از این طریق حساب بلو خود را شارژ کنید. این منو که می‌توانید آن را در صفحه پیش‌فرض اپلیکیشن بلو یعنی صفحه صورتحساب بیابید، دارای گزینه‌هایی کاربردی است که به شما در انتخاب نوع شارژ حساب کمک زیادی می‌کند.

شارژ عادی
این قابلیت همانند درگاه‌های پرداخت سریع و آنلاین موجود عمل می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا تنها با وارد کردن مبلغ مورد نظر و مشخصات حساب‌ بانکی مبدا، حساب بلو خود را شارژ کرده و موجودی آن را افزایش دهید.
برای استفاده از این قابلیت قدم به قدم با روش زیر پیش ‌بروید:
o وارد قسمت شارژ عادی در منوی شارژ حساب شوید
o شماره‌کارت حساب دیگر خود را وارد و یا آن را از روی کارت اسکن کنید
o مبلغ دلخواد خود را وارد کنید
o مشخصات دیگر کارت نظیر کد اعتبارسنجی (ccv2)، تاریخ انقضاء و رمز دوم را وارد ‌کنید
o گزینه تایید را بزنید و پرداخت را کامل کنید

شارژ خودکار
این ویژگی کاربردی‌تر و پیشرفته‌تر از شارژ عادی است. از طریق قابلیت شارژ خودکار در منوی شارژ حساب شما می‌توانید به‌صورت دوره‌ای و یا در صورت رسیدن موجودی حساب‌تان به رقمی مشخص، حساب خود را به ‌شکل خودکار شارژ کنید. شارژ خودکار به‌صورت دوره‌ای بدین ترتیب است که شما علاوه بر مبلغ مورد نظر زمانی را به‌صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه برای اپلیکیشن خود مشخص می‌کنید تا در صورت رسیدن به آن تاریخ معین‌شده، مبلغ دلخواه‌تان به حساب بلو شما واریز شود. این قابلیت از طریق ایجاد یک قرارداد آنلاین و هوشمند با بانک دیگری که در آن حساب دارید، فرایند برداشت خودکار را انجام می‌دهد. شارژ خودکار از دو طریق امکان‌پذیر است:
• شارژ دوره‌ای: با این شیوه می‌توانید به‌صورت دوره‌ای به حساب خود مبلغ دلخواه‌تان را واریز کنید و مراحل آن به شرح زیر است :
o در منوی شارژ حساب وارد قسمت شارژ خودکار شوید
o بانک مبدا را انتخاب کنید
o شماره همراهی که با آن در بانک مبدا حساب ایجاد کرده‌اید وارد کنید
o گزینه شارژ دوره‌ای را انتخاب کنید
o مبلغ مورد نظر را وارد کنید (بازه مجاز: بین 100 تا 500 هزار تومان)
o دوره موردنظر خود را (روزانه، هفتگی و ماهانه) مشخص کنید
o وارد درگاه قرارداد بانکی می‌شوید
o شماره‌کارت، کدملی و عبارت امنیتی را وارد کنید و گزینه ادامه را بزنید
o در ادامه مشخصات دیگر حساب خود را وارد کرده و گزینه تایید را بزنید

• شارژ در حداقل موجودی: با این شیوه در صورتی که حساب بلو شما به عدد تعیین شده توسط شما برسد، به‌صورت خودکار مبلغی که مشخص‌ کرده‌اید از بانک مبدا به حساب شما واریز می‌شود. مراحل این شیوه به شرح زیر است:

o در منوی شارژ حساب وارد قسمت شارژ خودکار شوید
o بانک مبدا را انتخاب کنید
o شماره همراهی که با آن در بانک مبدا حساب ایجاد کرده‌اید وارد کنید
o گزینه شارژ در حداقل موجودی را انتخاب کنید
o مبلغ مورد نظر را وارد کنید (بازه مجاز: بین 100 تا 500 هزار تومان)
o مبلغی که می خواهید در صورت رسیدن به آن عدد حساب شما شارژ شود را وارد کنید
o وارد درگاه قرارداد بانکی می‌شوید
o شماره‌کارت، کدملی و عبارت امنیتی را وارد کنید و گزینه ادامه را بزنید
o در ادامه مشخصات دیگر حساب خود را وارد کرده و گزینه تایید را بزنید

شارژ سریع
سومین و آخرین روش در منوی شارژ حساب، بخش شارژ سریع است که در آخرین به‌روزرسانی بلوبانک سامان به این منو افزوده شده است. بخش شارژ سریع به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان دلخواه با یک کلیک حساب حساب بلو خود را شارژ کنید. این شیوه همانند بخش شارژ خودکار از طریق ایجاد یک قرارداد با بانک دیگری که در آن حساب ایجاد کرده‌اید، مبلغ موردنظرتان را به حساب شما واریز می‌کند. با فعال‌سازی شارژ سریع مبلغ موردنظر در طول بازه‌ای که در قرارداد تعریف کرده‌اید برای شما برداشت و واریز می‌شود.
شارژ سریع بلوبانک سامان، شما را از مراحل سردرگم‌کننده انتقال وجه برای همیشه نجات می‌دهد و تنها با یک کلیک مبلغ موردنظرتان را به حساب شما واریز می‌کند. فقط کافیست این قابلیت را فعال کنید و هربار که قصد افزایش موجودی حساب بلو خود را دارید، تنها با کلیک بر روی گزینه شارژ حساب موجودی خود را افزایش دهید.

بلوبانک سامان، نئوبانک ایرانی وابسته به بانک سامان است که اواخر سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را با هدف پاسخگویی به نیازهای بانکی هموطنان، به ویژه قشر جوان، شروع کرد. این نئوبانک، با ارائه خدماتی کاملا آنلاین و از طریق اپلیکیشن، توانسته با نوآوری، سطح جدیدی از خدمات بانکی را به ایرانیان ارائه دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و یا نصب اپلیکیشن بلو، به نشانی https://blubank.com مراجعه کنید.

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.