فناوری

مشابه چت جی پی تی؛ دستیار گوگل به هوش مصنوعی مولد مجهز می‌شود

گوگل تصمیم دارد نرم افزار دستیار مجازی خود را مجهز به ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد کند که مشابه آن در چت بات های بارد و چت جی پی تی وجود دارد.

به گزارش سرزمین مانا به نقل از ایندپندنت، فعالیت‌ها روی نسخه جدید دستیار گوگل با کار روی نسخه موبایل آغاز شده است. این شرکت مشغول سازماندهی دوباره تیم خود برای کار روی دستیار است و پیش بینی می‌شود بخش کوچکی از مشاغل حذف شوند.

البته هنوز مشخص نیست چه تعداد کارمند در تیم اخراج خواهند شد. این درحالی است که گوگل انبوهی از کارمندان خود را اخراج کرده است.

به نوشته نشریه ورج، پیویش رانجان نائی رئیس بخش دستیار گوگل و دوک دوکلیس یکی از مدیران شرکت در ایمیلی نوشته اند: ما به پروژه دستیار متعهد و درباره چشم انداز آتی پیش رو نیز خوشبین هستیم.

هرچند گوگل درباره نوع ویژگی‌هایی که به دستیار صوتی می‌افزاید، توضیحی نداده اما احتمالات زیادی در این باره وجود دارد. مثلاً ممکن است دستیار گوگل به فناوری بارد و چت جی پی تی مجهز شود.

جنیفر روداستورم سخنگوی گوگل در بیانیه ای می‌گوید: صدها میلیون نفر ماهانه از دستیار گوگل استفاده می‌کنند و ما متعهدیم تا تجربه‌ای با کیفیت از این فرایند برای آنها فراهم کنیم. ما درباره شیوه‌های کمک مدل‌های بزرگ زبانی به ما برای ارتقای دستیار گوگل هیجان زده هستیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.