بیمه

در تعطیلات نوروزی انجام شد؛ بازدید مدیران معاونت درمان تأمین‌اجتماعی از اجرای طرح آماده‌باش نوروزی در بیمارستان‌های تهران

معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی و مدیرکل درمان مستقیم این سازمان در روزهای جمعه و شنبه سومین و چهارمین روز از تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳ از تعدادی از بیمارستان‌های تأمین‌اجتماعی در تهران بازدید و بر ارائه خدمات به بیماران در طرح آماده‌باش نوروزی مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی نظارت کردند.

به گزارش سرزمین مانا به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر مهدی اسلامی معاون درمان این سازمان در روز جمعه با حضور در بیمارستان هدایت در شمال تهران و گفت‌وگو با کارکنان و مراجعان این مرکز درمانی، در جریان نحوه ارائه خدمات به بیماران در تعطیلات نوروزی قرار گرفت.

دکتر مهدی ناقوسی مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی نیز به همراه دکتر خزاعی معاون این اداره‌کل و دکتر رزاقی از مدیران اداره‌کل درمان تأمین‌اجتماعی استان تهران از بیمارستان شهید دکتر فیاض‌بخش در غرب تهران بازدید کرد.
براساس این گزارش، روز پنج‌شنبه نیز مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی به همراه معاون درمان این سازمان از بیمارستان آیت‌الله‌کاشانی در جنوب تهران بازدید کردند.
در طرح آماده‌باش نوروزی مراکز درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی که از روز پنج‌شنبه 24 اسفند 1402 آغاز شده و تا روز شنبه 18 فروردین 1403 ادمه خواهد داشت، بیمارستان‌ها و برخی دیگر از مراکز درمانی این سازمان در سراسر کشور، آماده ارائه خدمات به بیماران و نیازمندان به خدمات اورژانس هستند.
در این طرح، برای خدمت‌رسانی مناسب به مسافران نوروزی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی پیش‌بینی‌های لازم انجام شده وآمادگی کامل به‌وجود آمده است و مدیریت‌های درمان تأمین‌اجتماعی استان‌ها ملزم شده‌اند برای اطمینان از آمادگی و فعال بودن مراکز، وجود و حضور نیروهای تخصصی و کادر درمانی، عدم وجود نقص و خرابی تجهیزات و دستگاه‌ها، امکان ارائه خدمات تشخیصی، آزمایشگاهی، تصویربرداری، دندانپزشکی و دارویی؛ برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.
در طرح آماده‌باش نوروزی بخش درمان سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین مقرر شده است بیمارستان‌های سازمان در تمام استان‌ها برای بحران‌ها، فوریت‌ها و بلایای محتمل در ایام نوروز آمادگی کامل داشته باشند و کمیته مدیریت بحران تمامی بیمارستان‌ها در این ایام فعال باشد. همچنین با توجه به هم‌زمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، ملاحظات لازم برای مدیریت مراجعین به بخش‌های اورژانس به‌ویژه در شیفت‌های عصر و شب نیز صورت گرفته است.
طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در ایام تعطیلات نوروز، فعالیت تمام وقت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه‌روزی تأمین‌اجتماعی کماکان ادامه خواهد داشت. علاوه بر این مدیران درمان تأمین‌اجتماعی استان‌ها و رؤسای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سازمان در طول زمان اجرای طرح آماده‌باش نوروزی به‌صورت مستمر نحوه ارائه خدمت به بیماران در واحدهای مشمول طرح خصوصاً اورژانس مراکز را با رویکرد حفظ ایمنی بیماران، تحت نظارت کامل خواهند داشت و درخصوص رفع مشکلات احتمالی، سریعاً اقدام خواهند کرد.

براساس گزارش‌های تکمیلی، دکتر اسلامی معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین در روز شنبه چهارم فروردین ماه از بیمارستان‌های 12 بهمن و شهریار نیز بازدید کرد.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.