بانک

توجه ویژه به استان‌های زاگرس نشین از مهمترین برنامه های اقتصادی کشور است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در جلسه کمیته راهبردی و ارزیابی عملکرد مدیریت شعب استان لرستان اعلام داشت توجه ویژه به استان‌های زاگرس نشین از دغدغه‌های مقامات ارشد کشوری و از ارکان برنامه ریزی منطقه ای در سطح کشور است.

به گزارش سرزمین مانا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون محمد شیخ حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون در جلسه کمیته راهبردی و ارزیابی عملکرد مدیریت شعب لرستان در خرم‌آباد اظهار داشت: استراتژی کسب و کار به مانند استراتژی جنگ است که در آن رقابت، انگیزه و روحیه در موفقیت آن نقش بسیار بسزایی دارد، فرماندهی درست در موفقیت کسب و کار نیز مهم و حیاتی بوده، لذا پیگیری دغدغه‌های پرسنل در راستای موفقیت و دست یابی به اهداف مورد نظر برای مدیریت کلان بانک از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: استان های زاگرس نشین به ویژه لرستان به دلیل بهره مندی از مزایای مناسب جغرافیایی، مناظر چشم انداز طبیعی، مواهب خدادادی و وجود هموطنان تلاشگر و سختکوش از موقعیت مهمی در برنامه های اقتصادی کشور برخوردار است، لرستان نیز از مناطق پرطرفدار گردشگری کشور محسوب می شود و حمایت دولت از راه اندازی صنایع جدید، پروژه های مهم تعاونی و افزایش ظرفیت های موجود تولیدی و همچنین حمایت از واحدهای کوچک و متوسط ملموس و تاثیرگذار بوده است.
شیخ حسینی در جمع مدیران و پرسنل لرستان عملکرد رو به رشد براساس شاخص‌های مورد نظر را از ویژگی‌های بارز این بانک برشمرد و افزود: البته نقش مدیریت در عملکرد موفق شعب استان خیلی مهم است، چرا که مدیر باید رهبر و هماهنگ کننده خوبی باشد تا در نهایت موفقیتی که برآیند زحمات همه کارکنان است، حاصل شود
وی با اشاره به رضایت مشتریان از عملکرد این بانک، گفت: شعب لرستان با تدوام عملکرد رو به رشد فعلی می‌تواند در سال آینده جز بهترین‌های کشور باشد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اذعان بر این‌که لرستان یکی از استان‌هایی است که رضایت حداکثری در آن وجود دارد، ادامه داد: این بانک با مردم‌داری و مشتری‌ مداری سرمایه‌های اجتماعی خود را تثبیت کرده است.
وی رضایت در حوزه تکالیف و شفافیت و تحقق شعار سال را یکی دیگر از ویژگی‌های شعب لرستان عنوان کرد و اظهار داشت: علی رغم اینکه لرستان در رده‌ی استان‌های کم برخوردار است اما خوشبختانه در زمره‌ی بهترین‌ها قرار گرفته است.
شیخ حسینی وجود افراد توانمند، سلامت اخلاقی و کاری و دوری از حواشی را برگ برنده این بانک برشمرد و گفت: با توجه به نکات خوب و مثبتی که امروز از زبان روسای شعب و پرسنل مستمع آن‌ها بودم همه باید در راستای تقویت زیرساخت‌های استراتژیک که بشدت نیاز این استان است تلاش کنیم.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و اعیاد شعبانیه از مدیریت، معاونین، کارشناسان و پرسنل شعب لرستان به خاطر عملکرد خوبشان قدردانی به عمل آورد.
وی در پایان عنوان کرد: دیدار چهره به چهره و گفتگو و مسائل و دغدغه های همکاران در کل کشور از مهمترین برنامه های اینجانب در دوران مسئولیتم بوده است و بیان بی واسطه مسائل از لسان همکاران بسیار مطلوب و ارزشمند است.
در ادامه محمد ذوالفقاری سرپرست معاونت مدیرعامل در امور حقوقی و نظارت گفت: دولت سیزدهم برنامه های اثربخشی برای توانمندسازی استانها به اجرا در آورده است و طی سفرهای استانی نیز بر روند پیشرفت طرحها نظارت دارد. لرستان از استانهای دارای ظرفیت بالای اقتصادی است و با وجود سرمایه انسانی با استعداد در سطح استان، این مزیت وجود دارد تا با سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی شاهد شکوفایی تولید و اشتغال در استان باشیم.
محمد سلمانی معاون مدیرعامل در امور مالی و پشتیبانی در این بازدید گفت: راهبری منابع و مصارف در استانها را به گونه ای تنظم می نماییم تا استانها بتوانند از فعالیت های تولیدی و پروژه های تعاونی حمایت نمایند. از برنامه های مهم مدیر عامل این است که همه واحدهای بانک در وضعیت تراز مثبت مالی باشند و واحد زیان ده در سطح کشور وجود نداشته باشد. شعب بانک ضمن عملکرد مناسب توسعه ای ضرورت دارد به لحاظ وضعیت مالی نیز در حالت بهینه باشند تا رویکرد توسعه ای بانک در بلند مدت با تداوم و پایداری همراه باشد.

در ادامه جلسه کریم میرزاخانی معاون مدیرعامل در امور استان ها و بازاریابی گفت: همکاران برای قرار گرفتن در جایگاه خود باید توانمند، سخت و خویشتندار باشند، فرد ضعیف قادر به خیر رساندن نیست، توانمند سازی کارکنان هنگامی قابل انجام است که از مدیریت سلطه و اقتدار مآبانه به مدیریت مبتنی بر تسهیم اعم از تسهیم قدرت و توزیع قدرت حرکت نماییم که با انجام این فرآیند میزان اعتماد به نفس کارکنان افزایش می یابد و این اعتماد به نفس بالا باعث ایجاد رضایت شغلی و سطح بالای بهره وری می شود.

در این جلسه سیدمسعود هاشمی‌نژاد، مدیر شعب لرستان ضمن خیرمقدم به مدیرعامل و معاونین به ارائه گزارشی از عملکرد استان پرداخت و گفت: بانک توسعه تعاون ۱۰ شعبه و ۹۸ نفر پرسنل دارد که به خاطر موفقیت‌های حاصل شده از تمامی این پرسنل تشکر و قدردانی می‌نمایم
هاشمی‌نژاد با اشاره به این‌ که لرستان در بین استان‌های کشور رتبه‌ دهم عملکردی را به خود اختصاص داده است، افزود: دو شعبه در سطح استان منابعی بالای ۱۰۰۰ میلیارد ریال دارند اما تمام تلاش ما این است تمامی شعب در سطح استان به این میزان از منابع برسند
وی خاطر نشان کرد: سهم منابع استان در منابع بانکی ۲.۱ درصد است، هم‌چنین ۴۹ درصد منابع استان منابع ارزان قیمت بوده و نسبت مصارف به منابع ۱۱۷ درصد می‌باشد‌.
مدیر شعب استان لرستان یادآور شد: در بحث ضمانت‌‌نامه‌های بانکی در استان ۱۸۰ درصد تحقق برنامه داشته‌ایم که عموما مربوط به شعب علوی، مرکزی و شعبه ازنا می‌باشد.
هاشمی‌نژاد اضافه کرد: در سه شعبه مرکزی و علوی خرم‌آباد و شعبه دورود در ده ماهه ابتدایی سال جاری شاهد سود دهی بوده‌ایم و مطابق برنامه‌ریزی‌های آتی درنظر داریم در شش ماهه اول سال آینده حداقل ۵۰ درصد شعب استان به سوددهی برسند.
وی با توجه به اهمیت آموزش به طراحی برنامه‌های مدون بانک در این زمینه اشاره کرد و گفت: ملاک و اساس کار ما در ابتدا تکریم و احترام همکاران و تکریم ارباب رجوع و مشتریان می‌باشد وی ضمن درخواست راه‌اندازی باجه ارزی در شعبه مرکزی خرم‌آباد، به لزوم آموزش همکاران در این زمینه تأکید کرد.در پایان این مراسم مدیران و معاونین ستادی و همچنین روسای شعب در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها در حضور مدیرعامل بانک توسعه تعاون دغدغه‌ها، راهکارها و پیشنهادت خود را در راستای توسعه خدمات بانکی، جذب اعتبارات، اعطای تسهیلات، خدمات پرسنلی و … ارائه کردند.

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.