بین الملل

نامزدی قطعی ترامپ و بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ جمهوری‌خواه و جو بایدن دموکرات موفق شدند با به دست آوردن آراء مورد نیاز نماینده‌های نیابتی (دلیگیت)، نامزدی نهایی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 قطعی کنند.

به گزارش سرزمین مانا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه و جو بایدن رئیس‌جمهور دموکرات ایالات متحده آمریکا موفق شدند تعداد آراء مورد نیاز نماینده نیابتی (دلیگیت) را به دست آورده و نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 آمریکا قطعی کردند.
طبق گزارش رویترز، این اولین بار پس از حدود ۷۰ سال است که ایالات متحده شاهد تکرار رقابت دو نامزد در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

بایدن به یکهزار و 968 دلیگیت برای کسب نامزدی نهایی حزب دموکرات نیاز داشت و سه‌شنبه شب به وقت محلی (بامداد چهارشنبه به وقت تهران)، به گفته موسسه تحقیقاتی ادیسون، با اعلام نتایج اولیه انتخابات در جورجیا از این رقم عبور کرد.
درستی ساعاتی پس از آن، ترامپ موفق شد یکهزار و 215 نماینده نیابتی مورد نیاز برای قطعی شدن نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات 2024 را به دست آورد.
بایدن پس از قطعی شدن نامزدی‌اش در انتخابات 2024 با صدور بیانیه‌ای، کارزار انتخاباتی ترامپ را «کارزار خشم و انتقام‌جویی» خوانده است که «بنیان اندیشه آمریکا را تهدید می‌کند».
نتایج رأی‌گیری‌های سه‌شنبه شب اساساً از پیش تعیین شده بود زیرا آخرین رقیب باقیمانده ترامپ از حزب جمهوری‌خواه نیکی هیلی پس از پیروزی گسترده ترامپ در «سه‌شنبه بزرگ» که موفق شد در 14 ایالت از 15 ایالت پیروز شود، از دور رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کرد.
بایدن نیز در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها رقیب خاصی نداشت. گرچه فعالان لیبرال به دلیل حمایت بایدن از رژیم صهیونیستی، دلسرد شده‌اند، تنها توانستند تعداد زیادی از دموکرات‌ها را ترغیب کنند که در اعتراض به این اقدام بایدن، رأی «عدم تعهد» دهند.
هم‌اکنون بایدن و ترامپ رقابتهای اصلی خود را برای انتخابات پنجم نوامبر آغاز می‌کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.