بیمه

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی خبر داد: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به 259 هزار بازنشسته در سال 1402

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت بالغ بر 259 هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی در سال جاری و تلاش این سازمان برای افزایش رقم تسهیلات و مجموع اعتبار تخصیص‌یافته برای این منظور در سال آینده خبر داد.

به‌گزارش سرزمین مانا به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، محسن تقیانی با اشاره به این‌که سازمان تأمین‌اجتماعی در کنار پرداخت به‌موقع مستمری‌های ماهانه، برنامه‌های رفاهی و فرهنگی متنوعی نیز برای حفظ پویایی و نشاط بازنشستگان تدارک دیده است ، گفت: در سال 1402 طبق روال سال‌های گذشته یکی از برنامه‌های رفاهی و فرهنگی طراحی شده برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران، اعزام بازنشستگان زیارت اولی به مشهد و نیز قم بود که در این سال در مجموع، بالغ بر 26 هزار نفر از بازنشستگان به شکل کاملاً رایگان به این سفرها اعزام شدند.

تقیانی افزود: در سال 1402 همچنین بالغ بر 259 هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری با مبلغ 20 میلیون تومان در 7 مرحله به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت شد و مجموع اعتبار اختصاص‌یافته به این منظور بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان بوده است.
وی همچنین گفت: رقم ریالی این تسهیلات در سال جاری با رشد 67 درصدی از 12 میلیون تومان در سال 1401 به 20 میلیون تومان و تعداد تسهیلات پرداختی نیز با 18 درصد افزایش از 220 هزار فقره در سال 1401 به 259 هزار و 348 فقره در سال 1402 افزایش یافت.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: مجموع اعتبار اختصاص‌یافته به تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه بازنشستگان در سال جاری نیز با رشدی 96 درصدی نسبت به سال قبل از 2600میلیارد تومان در سال 1401 به 5100 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافت و برای سال آینده نیز تلاش خواهیم کرد هم رقم تسهیلات و هم تعداد تسهیلات پرداختی افزایش یابد.
تقیانی همچنین با اشاره به این‌که در سال جاری فرایند عقد قرارداد با شرکت مجری سفرهای زیارتی بازنشستگان قدری با تأخیر مواجه شد و این موضوع باعث شد اعزام بازنشستگان به سفرهای زیارتی با تأخیر آغاز شود، گفت: برای سال آینده، کارهای انتخاب مجری و عقد قرارداد را از هم‌اکنون آغاز کرده‌ایم و هم از نظر تعداد اعزام‌ها و هم از حیث کیفیت خدمات سفر، قطعاً شاهد ارتقای خدمات خواهیم بود.

محسن تقیانی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی -

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.