اقتصادی بین الملل

تلاش مالزی برای تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی با ایران

به گزارش سرزمین مانا به نقل از خبرگزاری خانه ملت زمبری عبدالقادر  درباره عمق روابط میان مالزی و ایران و اهمیت سفر وی به کشورمان، گفت: این سفر برای تقویت روابط میان مالزی و ایران بسیار مهم ارزیابی می شود.

وزیر خارجه مالزی بر همین اساس تصریح کرد: یکی از حوزه هایی که برای تقویت روابط خود در نظر داریم، حوزه صادرات است که در سطوح جدید ادامه یابد.

وی در ادامه ضمن ارزیابی مثبت از توسعه روابط میان دو ملت و همکاری‌های نزدیک مالزی و ایران، عنوان کرد: یکی از اقدامات در این زمینه تشکیل کمیسیون هایی برای تقویت روابط بود که مهم ترین آن تشکیل و فعالیت مجدد کمیسیون مشترک اقتصادی میان مالزی و ایران است که به زودی در تهران و کوالالامپور فعال خواهد شد.

عبدالقادر ادامه داد: مالزی معتقد است کمیسیون مشترک اقتصادی می تواند همکاری های اقتصادی و تجاری میان دو کشور را بیش از پیش و در ابعاد مختلف توسعه دهد.

وزیر خارجه مالزی در پایان با اشاره به چندین دیدار و ملاقات که در جریان نشست مشورتی «آ.سه.آن» برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این دیدارها شرایط و پایه و اساس کمیسیون مشترک مشخص شد و امیدواریم بتوانیم در جریان فعالیت این کمیسیون مشترک، مسیرهای جدیدی را برای تقویت همکاری ها ایجاد کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.